Kézilabda.

Slides:

Hasonló előadás
Sportág:vízilabda – nők Poszt:center Súly: 83 kg Magasság:181 cm Születési idő: október 6. Születési hely:Dunaújváros, Magyarország.

A foci Varga Dávid.
Büntetőrúgás. Büntetőrúgás jár az ellen a csapat ellen, amely elköveti a közvetlen szabadrúgást maga után vonó tíz szabálytalanság valamelyikét a saját.
Változások a felvételi pontszámítás rendszerében 2011.
II. FociFesztivál...mindenki labdába rúg.... Mi is az a FociFesztivál? - A FociFesztivál egy hagyományteremtő szándékkal létrehozott nagyszabású, országos.
Íjászat, mint versenysport
7. szabály – A mérkőzés időtartama. Félidők A mérkőzés két egyenlő 20 perces félidőből áll, hacsak a játékvezető és a két csapat kölcsönösen másként nem.
MAGYAR LÁBTENISZ SZÖVETSÉGI VERSENYEK  Magyar Lábtenisz Szövetség.
20 éves a Tisza Volán SC Labdarúgó Szakosztálya
KUCSERA GÁBOR Szponzori kiajánlása 2006
MRGSZ Stratégiai terv Verzió: 2. RC2. JÖVŐKÉP Aktuális MRGSZ cél: Láthatóvá tenni a a rögbit Magyarországon és a Magyar rögbit Európában!
Játékjogosultság A) Európai Unió-beli és azzal azonos elbírálású labdarúgók: A bajnoki mérkőzéseken a sportszervezet számbeli korlátozás nélkül jogosult.
VETÉLKEDŐ. 1.kérdés H3 játékos gólt lő, a játékvezetők megadják a gólt, de amikor beírnák a jegyzőkönybve, akkor veszik észre, hogy H3-as nem szerepel.
Lány Ádám Labdarúgás Testnevelés.
Ifjúsági és szabadidős programok Legyen az esély egyenlő- esélyteremtés a Sásdi kistérségben.
Témahét a Szent László Gimnáziumban november 2-9. Radnóti Miklós és kora (Radnóti Miklós 100 éve, május 5-én született… …és 65 éve, november.
2013-as eredmények 470,420.
A világ atlétikája, az atlétika világa Miért üzlet az atlétika?
Veszprém Megyei Tájfutó Szövetség Közgyűlés, január 26. Beszámoló a évi tevékenységről 1. Szakmai tevékenység 1.1 Versenyrendezés 1.2 Eredményesség.
Készítette: Pisák Bence Tantárgy: Testnevelés. Először is mi a játék lényege:  A játék célja, hogy a labdát az ellenfél endzone-jába vigyék, és ezzel.
Tabáni Spartacus SKE Bemutatkozás.
A leány kézilabda utánpótlás szegedi helyzete
1905->. A csapat amióta létrejött még soha nem esett vissza a Spanyol másodosztályos bajnokságába.
A MAGYAR NŐI KÉZILABDÁZÁS
Készítette: Béleczki András
Testnevelés: Tenisz Majoros Lívia MF13M3.
Röplabda Testnevelés Készítette: Kiss Krisztina.
Testnevelés (Labdarúgás)
SZABÁLYTALANSÁGOK ÉS SPORTSZERŰTLEN VISELKEDÉS.. A szabálytalanságok és a sportszerűtlen viselkedés büntetése a következő Közvetlen szabadrúgás Büntetőrúgás.
2. szabály A labda. 2. Szabály – A labda gömbölyű bőrből vagy más alkalmas anyagból készült kerülete 70 cm-nél nem több és 68 cm-nél nem kevesebb mérkőzés.
Túl magas e Magyarországon a munkanélküliség?(nemek alapján) Készítette:Both Csaba.
Készítette: Kovács Andrea Nao szimulációs futball játék fejlesztése Bevezetés a Nao világába.
Éves szakmai beszámoló (2010) Vanczák Gergely szakmai alelnök Danubius Nemzeti Hajós Egylet
Pécsi EAC Vívószakosztály - bemutatkozó anyag -. Engedje meg, hogy röviden bemutassuk vívószakosztályunkat, és együttműködési lehetőséget ajánljunk Önnek!
2014. év szakmai beszámolója Előadó: Ficsor László MESZ szövetségi kapitány.
 Velünk kedvedre dekorálhatod autód hátsó szélvédőjét, megmutathatod családod a világnak,de teheted laptop-ra,notebook- ra,telefonodra üvegre, termoszra.
Magyarország évi kisiskolás versenyei
13. szabály Szabadrúgások
Plakát Ha lehet, akkor ez 1.oldalon lévő mintából kellene plakátot készíteni A szöveg középen : Kabát akció!, mellette a piros alapú logo A divat.
TÁMOP / A mindennapos testnevelés részét képező mozgásprogramok tapasztalatai.
Alsó korhatár: 16. életévét a mérkőzés napjáig naptári napra betöltötte A mérkőzésre kötelezően nevezendő legalább 3 fő január 1. és utána született.
(1940 – ) testnevelő tanár, mesteredző
Kézilabda Kopkáné Plachy Judit
(1953 – ) olimpiai bronzérmes tornász
A távlovaglás története, verseny – és szabályrendszere.
MESZ Utánpótlás Bizottságának évi beszámolója Készítette: Nagy Gábor Bizottság vezetője.
Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság Döntők.
AvEnGarde VSE és Vállalkozók SE közös sportbemutató Ászár Jászai Mari Általános Iskola.
Veszprém Megyei Tájfutó Szövetség Közgyűlés, január 30. Beszámoló a évi tevékenységről.
Fordította: Hornok Miklós. Versenyzési formák: Rövid játszmák ( 4-ig ) Rövidített játszmák 3 nyert szettre Előny nélküli számolás Többszörös verseny.

Kézilabda

Kézilabdapálya Alaprajza Középkezdés jelző pont 9-es vonal Kapu 6-os vonal Fél pályát jelző vonal Büntető vonal (7 méteres)

Kézilabda szabályai, szabálytalanságai Labda vezetés(csak kézzel) Labda érintés(combtól lefelé a labdához nem érhetsz) Passzolás (csak kézzel) Sárga lap( a csapat összesen 3 db-ot kaphat) 2 perces kiállítás( 2 perc ember hátrány) Piros lap ( végleges kiállítás)

Kézilabda mérete Labda méret Korosztály Labda kerülete 1-es labda 8–14 év közötti leányok 8–12 év közötti fiúk 50–52 cm 2-es labda 14 év feletti nők 12–16 év közötti fiúk 54–56 cm 3-as labda 16 év feletti férfiak 58–60 cm

Kézilabda Világ játékok Nemzetek számára Világbajnokság (2 évente) Európa-bajnokság (2 évente) Olimpia (4 évente)

Kézilabda versenyek klubok számára Magyar kupa Magyar bajnokság Bajnokok ligája EHF kupa Híres kézilabda klubok Magyarországon: Férfi: MKB-MVM Veszprém Pick Szeged Női: Győri AUDI ETO Ferencvárosi Torna Club

Kézilabda a Magyarok sportja sikerek Férfiaknál Legjobb helyezések Eb: 6.hely (1998) Vb: 2.hely (1986) Olimpia: 4.hely (5 alk.) Nőknél Legjobb helyezések Eb: 1.hely (2000) Vb: 1.hely (1965) Olimpia: 2.hely (2000)

Heti 3x 1,5 óra edzés a Radnóti Miklós Gimnázium Sportcsarnokában Kézilabda Dunakeszin Legnagyobb kézilabda szakosztály a Kinizsiben található. Férfi - Női felnőtt csapat Férfi - Női Junior csapat Fiú - Lány serdülő csapat Fiú – Lány 2000-2002 csapat Heti 3x 1,5 óra edzés a Radnóti Miklós Gimnázium Sportcsarnokában