Az előadás letöltése folymat van. Kérjük, várjon

Az előadás letöltése folymat van. Kérjük, várjon

2. Osztályos példa Drámajátékos foglalkozás Bubernik Eszter

Hasonló előadás


Az előadások a következő témára: "2. Osztályos példa Drámajátékos foglalkozás Bubernik Eszter"— Előadás másolata:

1 2. Osztályos példa Drámajátékos foglalkozás Bubernik Eszter

2 Életkor: 2. osztály Témakör: Közösségben élünk Téma: Társas viszonyok alakítása

3 A foglalkozás tartalma: Társas viszonyok – segítségadás
A foglalkozás célja: Fantáziafejlesztés, beszédkészség fejlesztése improvizációs gyakorlatokkal, empátiás készség fejlesztése

4 A kompetenciafejlesztés fókuszai: Szociális-, és anyanyelvi kompetencia
Az órán alkalmazott módszerek: játékok, megbeszélés, kérdés, improvizáció, értékelés tanulásszervezés: frontális osztálymunka taneszközök, szemléltetés: -

5 A foglalkozás menete 1. Ráhangolódás 2. Beszélgetés
3. Csoportgyakorlat 4. Páros gyakorlatok 5. Belső hang játék 6. Kiscsoportos improvizációk 7. Zárás

6 1. Ráhangolódás „Erdő szélén házikó…” kezdetű játékdal éneklése, mozgásrögtönzéssel. Erdő szélén házikó, (kezünkkel háztetőt mutatunk) Ablakában nagyapó. (kukucskálunk jobbra, balra) Lám egy nyuszi ott robog, (karjainkkal a nyuszi futó lábait imitáljuk) Az ajtaján bekopog. (kopogunk) Kérlek segíts énrajtam, (imádkozunk) A vadász a nyomomban. (puskát formázunk ujjainkból) Gyere nyuszi sose félj, (hívást jelző karmozdulatok) Megleszünk mi kettecskén! (tapsolunk)

7 2. Beszélgetés Ki, mi elől menekül a nyuszi? Te mit tennél a helyében?
Stb.

8 3. Csoportgyakorlat Érzelmek kifejezése arcjátékkal, gesztusokkal, testtartással. Jaj, de kifulladtam! Boldog vagyok, hogy megmentettél! Nagyon éhes vagyok! De szomorú vagyok, hogy nincs itt a mamám! Csitt, valaki lépeget az ajtó előtt! Vége, hogy értem jöttél, anya!

9 4. Páros gyakorlatok Nagyapó / nyuszi szerep megválasztása.
Szituációs játék. Búcsúzás, köszönetnyilvánítás. Aki szeretné bemutathatja az osztály előtt.

10 5. Belső hang játék – útban hazafelé
A csoport egymásnak arccal kétsoros vonalban felsorakozik, a nyuszi a két sor között halad el és akit megérint és megáll röviden előtte az kimondja, hogy mi motoszkálhat a nyuszi lelkében, amikor tart hazafelé.

11 5. Belső hang játék – útban hazafelé
Például: Milyen kedves volt a nagyapó! Milyen finom vacsorát adott nekem! De jó, hogy megmenekültem a vadász elől!...

12 6. Kiscsoportos improvizációk – otthon
3-5 fős csoportosban dolgoznak a gyerekek. Hogyan és kik fogadnak?

13 6. Kiscsoportos improvizációk – otthon
Javaslatok a csoportoknak: Nagyon megörülnek, hogy végre hazaértél. Nagyon megörülnek, de számonkérik, hogy hol voltál. Nagyon megörülnek, alig várják, hogy mindent elmondj. Mindenki csak kérdez. Nagyon megörülnek, de a végén valamilyen büntetésben részesítenek.

14 6. Kiscsoportos improvizációk – otthon
A csoportok felkészülnek, majd előadják ötleteiket. Vélemények megfogalmazása Melyik megoldást tudod elfogadni? Melyik életszerű? Miért?

15 7. Zárás Feszültségoldás mozgásimprovizálással, tánccal.
Weöres Sándor: A tündér című versének megzenésített változatára, Halász Judit előadásában.

16 7. Zárás A Tündér Bóbita Bóbita táncol, körben az angyalok ülnek, béka-hadak fuvoláznak, sáska-hadak hegedülnek. Bóbita, Bóbita épít, hajnali köd-fal a vára, termeiben sok a vendég, törpe-király fia-lánya.   Bóbita Bóbita álmos, elpihen őszi levélen, két csiga őrzi az álmát, szunnyad az ág sürüjében. Bóbita, Bóbita játszik, szárnyat igéz a malacra, ráül, igér neki csókot, röpteti és kikacagja.

17 8. Értékelés


Letölteni ppt "2. Osztályos példa Drámajátékos foglalkozás Bubernik Eszter"

Hasonló előadás


Google Hirdetések