Az előadás letöltése folymat van. Kérjük, várjon

Az előadás letöltése folymat van. Kérjük, várjon

2010 október 2651 kp. Vizsga 2. feladata. Megoldás: „A” vállalat: Beszerzés : 100 millió Árrés: ( 12 %) = 100 x 0,12=12 millió Nettó eladási ár = 100+12.

Hasonló előadás


Az előadások a következő témára: "2010 október 2651 kp. Vizsga 2. feladata. Megoldás: „A” vállalat: Beszerzés : 100 millió Árrés: ( 12 %) = 100 x 0,12=12 millió Nettó eladási ár = 100+12."— Előadás másolata:

1 2010 október 2651 kp. Vizsga 2. feladata

2 Megoldás: „A” vállalat: Beszerzés : 100 millió Árrés: ( 12 %) = 100 x 0,12=12 millió Nettó eladási ár = =112 millió Forgalmazási kltsg. (6%) =112 x 0,06 = 6,72 millió Készletezési kltsg. (átlagkészl)=K= 8,33/2+(8,33x11)=4,17 23 mivel 10 % adott )=4,17 x 0,1 =0,417 millió Ft Szállítási kltsg = nincs mert nem termelő cég Összes kltsg.=6,72+0,417 =7,137 m Nyereség=12m-7,137=4,863m Nyereség szint =4,863/112=0,0434= 4,34%

3 Megoldás: „B” vállalat: Beszerzés : 80 millió Árrés: ( 12,5 %) = 80 x 0,125=10 millió Nettó eladási ár = =90 millió Forgalmazási kltsg. (6%) =90 x 0,06 = 5,4 millió Készletezési kltsg. (átlagkészl)=K= 20/2+(20x3)=10 7 mivel 10 % adott )=10 x 0,1 =1 millió Ft Szállítási kltsg = nincs mert nem termelő cég Összes kltsg.=5,4+1 =6,4 m Nyereség=10m-6,4=3,6m Nyereség szint =3,6/90=0,04= 4%

4 Megoldás: „C” vállalat: Beszerzés : 60 millió Árrés: ( 18 %) = 60 x 0,18=10,8 millió Nettó eladási ár = 60+10,8 =70,8 millió Forgalmazási kltsg. (6%) =70,8 x 0,06 = 4,25 millió Készletezési kltsg. (átlagkészl)=K= 30/2+30=15 3 mivel 10 % adott )=15 x 0,1 =1,5 millió Ft Szállítási kltsg (2%)=60 x 0,02=1,2 m Összes kltsg.=4,25+1,5+1,2 =6,95 m Nyereség=10,8m-6,95=3,85m Nyereség szint =3,85/70,8=0,054= 5,4%

5 Megoldás: „D” vállalat: Beszerzés : 40 millió Árrés: ( 19 %) = 40 x 0,19=7,6 millió Nettó eladási ár = 40+7,6 =47,6 millió Forgalmazási kltsg. (6%) =47,6 x 0,06 = 2,86 millió Készletezési kltsg. (átlagkészl)=K= 20/2+20=10 3 mivel 10 % adott )=10 x 0,1 =1 millió Ft Szállítási kltsg = 40 x0,02=0,8 Összes kltsg.=2,86+1+0,8 =4,66 m Nyereség=7,6m-4,66=2,94m Nyereség szint =2,94/47,6=0,0617= 6,17%


Letölteni ppt "2010 október 2651 kp. Vizsga 2. feladata. Megoldás: „A” vállalat: Beszerzés : 100 millió Árrés: ( 12 %) = 100 x 0,12=12 millió Nettó eladási ár = 100+12."

Hasonló előadás


Google Hirdetések