Az előadás letöltése folymat van. Kérjük, várjon

Hasonló előadás

Az előadások a következő témára: "Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint A Műegyetem szerepvállalása a fogyasztóvédelmi."— Előadás másolata:

1 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint A Műegyetem szerepvállalása a fogyasztóvédelmi képzésben Dr. Antalovits Miklós egyetemi tanár BME Ergonómia és Pszichológia Tanszék

2 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Ergonómia és Pszichológia Tanszék 2 • 1995-től önálló tanszék a BME TTK-n, majd GTK-n • Kettős szakmai profil: – Ergonómia – termékmenedzsment, szabadalom, fogyasztóvédelem, termékbiztonság – Pszichológia – munka és szervezetpszichológia • Termékmenedzsment szakirány – műszaki menedzser alap- és mesterszak • Munka- és Szervezetpszichológia képzés • Foglalkoztatási rehabilitációs humán és műszaki szaktanácsadó továbbképzés http://www.erg.bme.hu

3 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Fogyasztóvédelem képzés számokban • Több, mint 10 év (1999/2000 -) • Mintegy 1000 hallgató – 11 különböző szak • 15 oktató és vendégelőadó 3

4 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint I. A képzés első 5 éve • BME – FVF közös gondozásában • Dr. Huszay Gábor – Fogyasztóvédelem (oktatási segédlet az FVF támogatásával) • Előadók: Dr. Kathi Attila, Dr. Kolozsi Sándor, Schreiberné Molnár Erzsébet, Binder István • „Nyílt nap” az FVF laboratóriumaiban • Hallgatói feladat: részvétel fogyasztóvédelmi ellenőrzésen (Pest megyei és fővárosi piacfelügyelők mellett)  írásbeli beszámoló és prezentáció a tapasztalatokról 4

5 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint II. Az elmúlt 5 év • 2007/08-as tanévtől a Moodle keretrendszer bevezetése  „blended learning” • Tananyagfejlesztés (Dr. Geri István, szerk.), teszt- adatbank, laborvizsgálat videók, kiegészítő anyagok • Civil fogyasztói vizsgálódás, tutorok (NFH szakemberei) szakmai támogatásával és értékelésével • Hallgatói munkák prezentálása az NFH vezetőinek 5

6 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Tematika és követelmények • A kurzus szakmai vezetője: Dr. Geri István c. egyetemi docens • Meghívott előadók: Dr. Eitmann Norbert (Békéltető testületek), Dr. Kispál Edit (Civil fogyasztóvédelem) • Otthonról teljesíthető online teszt- ZH • Civil fogyasztói vizsgálódás – témánként hat három fős csoportban – E-kereskedelem – Kozmetikumok, vegyi-áruk – Műszaki cikkek – Ruházat és gyermekjátékok 6

7 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Civil fogyasztói vizsgálódás 7 Témaválasztás, 3 fős csoportok Témaválasztás, 3 fős csoportok Élelmiszer, vendéglátás / E-kereskedelem / Kozmetikum, vegyi áru / Műszaki cikkek / Ruházat, gyermekjátékok Vizsgálódási vázlat - Témaválasztás indoklása - Helyszínek bemutatása - Releváns jogszabályok összegyűjtése - Elvégezendő feladatok Tutorok bemutatkozó előadása Jelentkezés, konzultáció Vizsgálódás - Általános szempontok üzleten kívül és belül - Azonosítás, árfeltüntetés, akciók - Termékek címkézése - Fizetés, panaszügyintézés - Szakképzettség - Speciális szempontok Vizsgálódási dokumentáció - Jegyzőkönyv - Jogszabályi háttér - Helyszín bemutatása - Vélelmezett hibák, hiányosságok feltárása - Interjúk - Tapasztalatok, összegzés Elfogadás  Ajánlólevél átvétele

8 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Moodle oktatási keretrendszer 8 • Tananyag • Tudásellenőrzés • Kapcsolattartás • Feladat konzultáció • Értékelés • Tudásmegosztás

9 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint E-learninges tananyag • SCORM modulok (8 fejezet) • Önálló tanulás, saját időbeosztás szerint 9

10 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint A BME tananyag fő fejezetei I.A fogyasztóvédelem fejlődése II.A fogyasztók jogai III.A fogyasztóvédelem környezeti rendszere az Európai Unióban IV.A fogyasztóvédelem szereplői és feladataik V.A fogyasztók életének, egészségének és testi épségének védelme VI.Tájékoztatás VII.A fogyasztóvédelmi ellenőrzések, termékvizsgálatok VIII.Fogyasztói jogérvényesítés 10

11 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Háttéranyagok 11

12 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint On-line tudásellenőrzés • Random generált tesztsor 370 kérdéses adatbankból 12

13 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint On-line értékelés 13

14 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Feladat támogatása Konzultáció a rendszeren keresztül 14 Értékelés és visszajelzés

15 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Fogyasztóvédelem más kurzusokban • Termékmenedzsment – Műszaki menedzser, Gazdálkodási és menedzsment, Ipari termék- és formatervező szak – ~400 fő/őszi félév • Speciális termékmenedzsment ismeretek – Termékmenedzsment modultárgy • Termékfejlesztés-menedzsment – Ipari termék- és formatervező MSc szak – Termékbiztonság, letiltott termékek vizsgálata és áttervezése 15

16 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Fogyasztóvédelem más kurzusokban • Verseny-, fogyasztóvédelmi és reklámjog – Dr. Pázmándi Kinga, BME Üzleti Jog Tanszék Építőmérnök, Gazdálkodási és menedzsment (BA) szak Gazdálkodási szakos közgazdász képzés, Nemzetközi gazdálkodási (BA) szak, Vezetés és szervezés mesterszak – Reklámfilmek elemzése - esettanulmányok • NyME – SEK (Szombathely): Fogyasztóvédelem – 2005/06 óta – Ipari termék- és tervező mérnök szak, Műszaki menedzser (BA) szak – A nyugat-dunántúli régió fogyasztóvédelmi szakembereinek támogatásával 16

17 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Közreműködés az NFH belső képzésében • 10 éves tapasztalat  felnőttképzés, szolgáltatás • 4 éves keretszerződés: – Rendszer-működtetés (BME) – Tananyag-fejlesztés (NFH szakemberek) • Mentor- és tutor képzés • Pilot szintű lebonyolítása sikeresen zárult • 2010 júniusa óta szünetel… 17

18 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint A jövőt érintő témák és kérdések 1.Az egyetemi alapképzésekbe (BSc/BA) integrált fogyasztóvédelmi oktatás tartalmi és módszertani fejlesztése…..(tapasztalatcsere, kooperáció) 2.Fogyasztóvédelmi szakemberképzés alternatívái és reális lehetőségei: -Szakképesítést adó OKJ-s képzés alapítása és indítása (?) -Egyetemi alapszak és/vagy mesterszak alapítása és indítása (?) -Felsőfokú végzettségre épülő szakirányú továbbképzési szak alapítása és indítása….. 3. Tanfolyami továbbképzések különböző célcsoportoknak…. 4. Együttműködés lehetőségei és keretei a felsőoktatási intézmények között (?)…..a hatóság és civil szféra szakembereinek bevonásával (?) 18

19 Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

Letölteni ppt "Mintacím szerkesztése • Mintaszöveg szerkesztése – Második szint • Harmadik szint – Negyedik szint » Ötödik szint A Műegyetem szerepvállalása a fogyasztóvédelmi."