Az előadás letöltése folymat van. Kérjük, várjon

Hasonló előadás

Az előadások a következő témára: "JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG 2008 PRUSZKÓW BESZÁMOLÓ. 1. NAP 2008.08.31.-én 16.30-kor megérkeztünk Lengyelország Pruszków városába. 17.00-tól 18.00-ig átmozgató."— Előadás másolata:

1 JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG 2008 PRUSZKÓW BESZÁMOLÓ

2 1. NAP 2008.08.31.-én 16.30-kor megérkeztünk Lengyelország Pruszków városába. 17.00-tól 18.00-ig átmozgató pályaedzést tartottunk. A teljesen új fapálya kívülről még rendezés alatt állt, de a belső versenytér már készen állt a sportolók fogadására.

3 2.-3.-NAP 2. napon, elfoglaltuk a konténerünket, és a boxunkat. Majd a magyaroknak kiírt edzésidőben, formaidőzítő pályaedzést tartottunk. A 3. napon reggel akkreditáltuk csapatunkat, és megerősítettük a nevezéseinket, bemutattuk a válogatott ruházatát. Részt vettünk a csapatoknak kiírt technikai értekezleten.

4 4.nap – első verseny nap Az első versenynapon csapatunk, a versenybe való bevezetés, a versenyláz könnyebb kezelése érdekében, részt vett a sprint csapat versenyszámban. Meginduló ember Solymosi Márton, 2. Támer Kolos, 3. befejező ember Sulyok Balázs. Mivel erre a versenyszámra nem készültünk külön, így edzésnek szánva kiváló volt. Csapatunk a 14. helyen végzett. Idejük új országos csúcs.

5 5.nap – második versenynap Ezen a napon az időfutam versenyekre került sor. Zelinka Gabriella 2000m egyéni üldöző versenyen vett részt. Kiválóan teljesített, bár a tervezett időtől 3 másodperccel elmaradt. Futott ideje új országos csúcs, 2:39:267 a régi csúcs 1988-as volt (2:45:20) A 23. helyen végzett.

6 5.nap – második versenynap 3000m-en Sulyok Balázs állt rajthoz. A Magyar Bajnoki eredményét magasan felülmúlva 3:41:029 –es időeredménnyel a 35.helyen végzett

7 5.nap – második versenynap 1000m-en Solymosi Márton állt rajthoz. Ebben a versenyszámban, a kint töltött idő versenyzéssel való kitöltése miatt állítottuk rajthoz a versenyzőt. A Magyar Bajnokságon elért idejét megjavítva 1:10:469 – es időeredménnyel a 25. helyen végzett

8 6.nap – harmadik versenynap A mai napon a pontversenyre került sor. Első futamban Támer Kolos, 2. futamban Solymosi Márton indult. Solymosi a mai napra belázasodott, de vállalta a versenyzést, azonban betegsége miatt nem tudott végigmenni. Mind a két versenyző rendkívül alulteljesített, nem jutottak döntőbe.

9 7.nap – negyedik versenynap A mai napon a női pontversenyre és a férfi scratch versenyre került sor. A férfi scratch- ben Támer Kolos állt rajthoz, a 19 fős előfutamból 12 fő került a döntőbe. Kolos a 17 helyen végzett, így nem került döntőbe. Zelinka Gabriella a 16 fős előfutamból 1 ponttal a 10.helyen került a döntőbe, ahol kimagasló teljesítményt nyújtott és a 15. helyen zárta a versenyt.

10 Összegzés A Magyar Válogatott az eddig megszokott módon utazott. Az előkészületek során több szálláslehetőség közül válogathattunk. Az ár – érték arányt figyelembe véve, egy 2 csillagos panzió-hotelt választottunk, ahol1-2 ágyas szobákban helyeztük el a versenyzőket. Az utazáshoz bérelt buszt vettünk igénybe, mely költségeit az utazó versenyzők között osztottuk szét, az üzemanyag és autópálya költségekkel együtt. Az étkezés: a reggeli svédasztalos volt, az ebéd az általunk előre megrendelt tészta, a vacsorát a szállodával közösen kialakított 3 fogásos menüvel biztosítottuk. A csapat technikai felszerelése: saját – illetve klub tulajdonból állt össze. Zelinka Gabriella részére a BVSC biztosított egy Pinarello pályakerékpárt, Campagnolo kerekekkel. Az időfutam versenyekre minden versenyzőnek a BVSC biztosította a világ élvonalának megfelelő MAVIC telikereket és 5 küllős első kereket. Zelinka Gabriella pontversenyen való sikeres előfutamát követően, a döntőre szintén MAVIC kerekeket kapott. Csapatunk kerékpárjai nem voltak egyenértékűek a nemzetközi élvonallal, de nem is voltak elmaradva az átlagtól.

11 Összegzés – a verseny Az első napon megrendezésre kerülő sprint csapatversenyben csapatunk 52:695-ös időt hajtott, meginduló kör:20:285, 2. kör:14:942 3. kör: 16:011. A harmadik körben hajtott idő 2 másodperccel elmaradt a számított normától. Sulyok Balázs országúti versenyző révén nem bírta el a 150-es fordulatot, így sajnos lassult a sebessége. Csapatunk nem készült erre a versenyszámra, idejükkel beállították a Magyar Sprint csapat 250m-es pályán futott csúcsát. A második napon az időfutam versenyekre került sor. Az előző napok edzésein a versenyzőknek beállítottuk a megfelelő köridőket a kívánt időeredmény eléréséhez. Gabi és Balázs is kiválóan teljesítette az edzéseket és elmondásuk szerint is jól érezték magukat. Zelinka Gabinak 18,5 – 19- másodperces köröket állítottunk be, 2:33-34-es végidő elérése érdekében. A 2000m-en végül Gabi induló kör: 24:65 2. 17:87 3. 18:31 4. 19:04 5. 19:40 6. 19:68 7. 19:91 8. 20:29 végeredmény 2:39:267. Sajnos Gabit nagyon elkapta a versenyláz, kicsit tartott a rajtgépből való kiindulástól (a gyakorlások folyamán, nem érzett rá). Az első körét nagyon bekezdte, így nem tudott ráállni a szükséges körökre. Időeredménye, így is kiváló. Sulyok Balázsnak az edzéseken 17,5 – 18-as köröket állítottunk be, 3:38-as időt megcélozva. meginduló: 21:24, 2. 16:83, 3. 17:11, 4. 17:46 5. 17:83 6. 18:12, 7. 18:44, 8. 18:50, 9. 18:85 10. 18:85, 11. 18:80, 12. 18:94, első 1000m – 1:12:710, második 1000m – 1:12:922, harmadik 1000m – 1:15:397 végeredmény: 3:41:029-es idő. Időeredménye, az elvárásnak megfelelő volt, bár a hajtási fordulat fejlesztésével, sokkal jobb időeredményre lenne képes.

12 Összegzés – a verseny A második napon Solymosi Márton 1000m –en vett részt, az üres versenynap kitöltése céljából indítottuk el, továbbá egy a Magyar Bajnokságon futott időnél jobb idő elérése is cél volt. 1. 20.777, 2. 15.669, 3. 16.401, 4. 17.629, végeredmény 1:10:469. előzetes számítások szerint 1 másodperccel jobb időt vártunk. A harmadik napon A mezőnyversenyekre került sor. Reggelre Solymosi megbetegedett, belázasodott, de indulni akart a versenyen, a döntés hibás volt, nem tudott teljesíteni, feladta a versenyt. Támer mindent megtett, de kiváló példája volt annak, hogy a Magyar Bajnokság után 1 héttel nem lehet Európa Bajnokságon szerepelni. Sajnos nem jutott döntőbe. A negyedik napon a férfi Scratch versenyre és a női pontversenyre került sor. A Scratch versenyben Támer ellentétesen a szakvezetés ajánlásával az egész verseny alatt „fickándozott” majd mikor a véghajrában kellett volna teljesíteni, már nem bírt elmenni az élmezőnnyel. A női pontversenyben Zelinka kiválóan versenyzett, megfogadva a versenystratégiát. Az utolsó hajrában szerzett 1 pontjával került a döntőbe. A döntőben, ismételten kiválóan versenyzett, bár a versenyrutin hiánya kitűnt néhol félszeg versenyzésében. A végbefutón elért helyezése alapján, pont nélküli besorolással a kitűnő 15. helyen végzett. Pataki Ibolya Pálya szakágvezető – EB Csapatvezető

Letölteni ppt "JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG 2008 PRUSZKÓW BESZÁMOLÓ. 1. NAP 2008.08.31.-én 16.30-kor megérkeztünk Lengyelország Pruszków városába. 17.00-tól 18.00-ig átmozgató."