Az előadás letöltése folymat van. Kérjük, várjon

Hasonló előadás

Az előadások a következő témára: "Fordította: Hornok Miklós. Versenyzési formák: Rövid játszmák ( 4-ig ) Rövidített játszmák 3 nyert szettre Előny nélküli számolás Többszörös verseny."— Előadás másolata:

1 Fordította: Hornok Miklós

2

3 Versenyzési formák: Rövid játszmák ( 4-ig ) Rövidített játszmák 3 nyert szettre Előny nélküli számolás Többszörös verseny formák Körmérkőzés Bejátszásos versenyek Irányított sorsolás

4

5 Támogassuk ezeknek a versenyeknek a fontosságát a teniszben Támogassuk a különböző versenyzési formákat Szerkesszünk olyan honlapot, amelyek az edzők és versenyek szervezői könnyen le tudják tölteni a versenyek lebonyolításához szükséges információkat

6 Mini versenyek 9 év alattiak részére Nem hivatalos ( kötetlen ) versenyek Piros és narancs fázis Nincs győztes-nincs vesztes ( csak a gémeket számoljuk ) Tenisz versenyek 8 év felettiek részére Hivatalos versenyek ( szabályszerű ) Narancs fázistól Versenyek Csapatversenyek

7 ÉVINDULÁSTAPASZTALATTEHETSÉG 7 évnél fiatalabbak12 m-es pálya- puha labda 18 m-es pálya- puha labda 8 évesek12 m-es pálya- puha labda 18 m-es pálya- puha labda 9 évesekmidi pálya- puha labda 18 m-es pálya- puha labda 24 m-es pálya- átmeneti labda 10 évesek24 m-es pálya – átmeneti labda 24 m-es pálya- átmeneti, normál labda 24 m-es pálya- átmeneti labda

8 Direkt e-mailek Versenybírók és játékvezetők Edzők Klubok Honlap: szabályok és példák Továbbképzések és tájékoztatók Edzőképzés

9 A hivatalos versenyek nem alkalmazkodnak a teniszbe bekerülők A hölgyek többsége számára nem vonzók a hivatalos versenyek A fiatal leányok nem szeretnek mérkőzéseket játszani Az emberek többsége úgy érzi nem képes valóságos mérkőzést játszani

10 Adjunk a játékosoknak lehetőséget minden életkorban és tudásszinten mérkőzések játszására Kapjanak több kedvet a tenisz jókedvvel történő és játékosan történő specifikus feltételek biztosításával Győzzük meg az embereket a „ Játssz és maradj” kampány keretében a klubokban a játék fejlesztésén, fejlődésén keresztül Válasszuk ki a versenyek formáját a játékosok szintje és motiváltsága alapján Csináljunk átmenetet a hivatalos versenyek felé, hogy könnyebb legyen az átmenet

11 Felfedező versenyek: (hab vagy puha labda, pálya -12 m*8,23, háló- 80 cm, ütő- 43cm-56 cm) Fejlődő mérkőzések: (puha labda, pálya 18*23m, háló- 80 cm, ütő- 56-63 cm) Tudásbemutató mérkőzések : (közepes keménységű labda, pálya – 23,77>8.23m, háló-0,914 cm, ütő-63-68 cm) Hagyományos tenisz „ Mérkőzések, amelyek illenek hozzád” Mérkőzések a játék tudásszintjének megfelelően A játék feltételei egyéniben és párosban

12 Felfedező mérkőzések: 2 nyert játszmáig tartó mérkőzések 1 játszma: ki éri el előbb a 4 pontot Körmérkőzések Fejlődő mérkőzések 2 nyert játszmáig tartó mérkőzések 1 játszma 7 pont vagy 3 gém körmérkőzés vagy sorsolás Teljesítmény mérő mérkőzések 2 nyert játszmáig tartó mérkőzések 1 játszma 7 pont vagy 3 gém körmérkőzés vagy sorsolás

Letölteni ppt "Fordította: Hornok Miklós. Versenyzési formák: Rövid játszmák ( 4-ig ) Rövidített játszmák 3 nyert szettre Előny nélküli számolás Többszörös verseny."